Er VetGruppen noget for mig og min klinik?

 

Deltag i VetGruppens fyraftensmøde og find ud af om VetGruppen er noget for dig og din kliknik

Dyrlægebranchen er i hastig ændring. De enkelte klinikker er udfordret på bl.a. medarbejdermangel, ligesom ledelsesopgaven bliver mere krævende i takt med at både udbud af ydelserne og klinikkerne bliver større.

På mødet vil vi fortælle om 

  • Vores syn på hvor dyrlægebranchen i Danmark er
    på vej hen.
  • Hvordan vi i praksis arbejder med ovenstående
    udfordringer via vores partnerskabsmodel.
  • Hvordan er økonomien og vilkårene for mig hvis jeg vælger at blive partner med VetGruppen.

Dyrlæge og COO Rasmus Lennart Hansen og M&A Direktør Claus Kongsted vil fortælle om vores partnerskabs model og et par af vores klinikledere vil dele ud af deres erfaringer som partnere i VetGruppen. Desuden vil motivationsekspert Ulrik Lynge give et bud på hvad I kan gøre for at fastholde jeres gode medarbejdere.

Hvor

København 17. november
Comwell Køge Strand, Strandvejen 111, 4600 Køge

Århus 18. november
Comwell, Værkmestergade 2, 8000 Århus.

Vi starter kl. 17.30 og efter de faglige indlæg er VetGruppen vært ved en middag ved mindre borde hvor den uformelle dialog kan fortsætte.

Tilmelding
Tilmeldning senest 6. november på mail:
campusvet@vetgruppen.dk

17. november: Comwell Hotel Køge
18. november: Comwell Hotel Aarhus

TILMELD DIG
VORES NYHEDSBREV

Design Escapes
VetGruppen er en sammenslutning af lokale dyreklinikker og hospitaler, der arbejder sammen om at sikre de bedste forudsætninger for dyrs sundhed. Vi består af en stor gruppe dyrlæger og veterinærsygeplejesker med hver deres specialområde, hvilket er din garanti for kompetent og professionel pleje, hvad end der er tale om vaccination af hund, sundhedsundersøgelse af kat eller handelseundersøgelse af hest.

Følg os

×
Menu
Døgnvagt